EN

Na place se hroutí režisérova umělecká představa! Teprve tehdy začíná režie! Režisér D. Kočár

Při natáčení Ostravaka Ostravského režiséra zrazovala technika. Prašnost, vlhkost a nestálá teplota v uhelném dole vyřazovala z provozu kamery. Jak si s touto krizovou situací poradil režisér David Kočár? Muselo být natáčení přerušeno? Shlédni video a dozvíš se víc!

Na place se hroutí veškerá režisérova umělecká představa. Teprve tehdy začíná pravá režie! Vypráví režisér David Kočár, který měl možnost se přímo v New Yorku učit od mistra režie – Vojtěcha Jasného, oceněného za film Všichni dobří rodáci. ,,Zaujala mě jeho knížka, tak jsem mu zavolal a přiletěl za ním do New Yorku.“

O jeho plánech, o režii, o vztahu k historickým filmům a třeba něco o zkušenosti režiséra v roli herce. To vše na iFILMcz interview s Davidem Kočárem, režisérem, který spolupracoval na televizních filmech Vlna, Boží duha, Comeback a Hodný chlapec. Jako pomocný režisér se dlouhodobě podílí také na zahraničních doku dramatech pro televize ZDF a ARTE. V roce 2013 reprezentoval se svým středometrážním doku dramatickým snímkem Loučka 1945 na filmovém festivalu v Cannes.

Mohlo by tě zajímat