EN

Bláznivý rozhovor? To je slabé slovo! Animátor, fotograf a vtipálek Vašek Šipoš mluví o životě

Ilustrátor, animátor a fotograf Vašek Šipoš vám umožní změnit váš obličej pomocí karikatury do několika minut! Vystihne vaši náladu, ale i nedostatek ve tváři. Je to veselý chlapík, který má vždy dobrou náladu a baví lidi kolem sebe. Nevěří, že ženy umí malovat. Tvrdí, že s takovým nadáním se prostě málokdy žena narodí.

Vašek Šipoš vytváří pohádky pro úspěšný pořad České televize Draci v hrnci. A že jsou to mazanice? Kdepak, je to akvarel, voda a momentální nápad…

Narodil se 26. června 1959 ve slovenské Handlové. Jeho rodiče se ale přestěhovali v roce 1961 do Ostravy. Absolvoval střední výtvarnou školu, obor propagační výtvarnictví. Pracoval jako výtvarník a fotograf v Nové huti Ostrava (dnešní Liberty Ostrava) a od roku 2000 je na volné noze. Kreslí portréty, karikatury, akvarely, vytváří loga, plakáty, svatební oznámení, obaly CD a ilustruje knihy. V roce 2003 vyhrál se svou kresbou „Salon kresleného humoru“ v rakouském Feldkirchenu. Zabývá se i fotografováním, fotil happeningy ostravských umělců, hudební skupiny, historické šermíře a věnoval se i sociálním tématům. V současné době žije ve Studénce. Je ženatý a má dvě děti.

Mohlo by tě zajímat